Vicksi Kim Buldu

Vicksi Kim Buldu

Buharlaşma yolu ile insanlar üzerinde etkilerini gösterebilen vicks, içerisinde bulunan kimyasal maddeler sayesinde tıkanan bronş kanallarının açılmasına olanak sağlar. Buhar yolu ile vücuda girmesi durumunda kan dolaşımını hızlandıran bu ürün 195 yılında üretilmesine karşın günümüzde halen birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Vicks üretimi sırasında petrol jelinden yararlanan geliştiriciler, daha sonrasında Ben-Gay mentolünü kullanarak oraya güzel bir ürün çıkarmışlardır.

Ben-Gay mentolü, gerekli olan ısı derecesine maruz kaldığı andan itibaren nevralaji başta olmak üzere üşütme durumlarında tıkanan sinüs kanallarının açılımına olanak sağlamıştır. Jules Bengue tarafından geliştirilen bu ürün ilk olarak kayınbiraderinin eczanesinde satışa sunulmuştur. İnsanlar, tarihin birçok döneminde göğüs ve baş ağrılarını dindirmek amacı ile nane, lapa, yakı gibi ürünler kullanmaktaydı. Bu ürünlerin bazıları deri üzerinde hasarlar meydana getiriyor oluşu alternatif ürünlerin geliştirilmesine olanak sağlamıştır. Bu bağlamda ortaya çıkan Vicks, kısa sürede tüm dünyanın kullanmak istediği bir ürün haline gelmeyi başarmıştı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Vicksi Kim Buldu için yorumda bulun

    Vicksi Kim Buldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Vicksi Kim Buldu için ilk yorumu yapabilirsin.